Opilý řidič škodovky na sebe sám přivolal policisty s tím, že srazil srnku a chce to řešit.

Jičínští dopravní policisté v pátek nad ránem vyjížděli k celkem běžné dopravní nehodě – střetu osobního automobilu se zvěří. To, že řidiče připraví o řidičák, zakážou mu další jízdu a budou ho podezírat ze spáchání trestného činu, určitě nečekali.

Včera krátce po 5. hodině ranní byla hlídka dopravních policistů vyslána operačním důstojníkem k nahlášenému střetu automobilu se zvěří.

Řidič osobního automobilu Škoda Fabia kontaktoval linku 158, aby oznámil, že mezi obcemi Rokytňany a Domousnice srazil srnu. Ta z místa pravděpodobně utekla, ale on by chtěl nehodu prošetřit, jelikož má připojištění na střet se zvěří.

Policisté na místě věc zadokumentovali a následně vyzvali 32letého řidiče k podrobení se dechové zkoušky. Muž se dobrovolně zkoušce podrobil, výsledek však policisty překvapil. Přístroj naměřil pozitivní hodnoty 2,18 a 2,12 promile alkoholu v dechu.

Řidiči na místě zabavili řidičský průkaz, zakázali další jízdu, a jelikož je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Share Button