Policisté na jižní Moravě odhalili další desítky migrantů ze Sýrie.

Ve čtvrtek ráno kolem čtvrté hodiny zastavili policisté osobní vozidlo na dálnici D1 poblíž Kývalky. V automobilu bylo hlídkami nalezeno 6 nelegálních migrantů, z toho byly 2 děti.

Další automobil zkontrolovali policisté z mobilní jednotky cizinecké policie o hodinu později na bývalém hraničním přechodě na dálnici D2 u Lanžhotu. Jednalo o zahraniční dodávku, ve které se tísnilo celkem 27 osob, z toho bylo 9 dětí.

Po osmé hodině pak policisté vyjížděli k nahlášené dopravní nehodě v Brně na křížení dálnice D2 s ulicí Hněvkovského. Po nárazu zahraniční dodávky do stojícího nákladního automobilu uteklo ze žluté dodávky celkem 13 osob, včetně převaděče. Všechny osoby policisté vypátrali v nedalekém křoví.

Celkem se tak ve čtvrtek jednalo o 45 Syřanů, kteří měli namířeno do západní Evropy. Se zadrženými převaděči byly zahájeny úkony trestního řízení ve věci Organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Od konce znovuzavedení kontrol na státní hranici se Slovenskem policisté na jižní Moravě odhalili v rámci namátkových kontrol celkem 419 osob při tranzitní nelegální migraci. Ve většině případů se jednalo o syrské státní příslušníky, kteří směrovali do západní Evropy. Zadrženo bylo 46 převaděčů, kteří se zodpovídali z trestného činu Organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Od začátku prázdnin bylo odhaleno už 124 nelegálních migrantů a zadrženo bylo 13 převaděčů.

„V příhraničí rovněž spolupracujeme se slovenskými policisty, se kterými provádíme společné hlídky ve vytipovaných mezinárodních vlacích, a rovněž v blízkosti státní hranice.“ podoktl plk. Pavel Andrýsek, zástupce vedoucího jihomoravské cizinecké policie.

Share Button