V tureckém kamionu přicestovalo na Opavsko čtrnáct migrantů.

Na konci minulého týdne jsme přijali oznámení o podezření, že se v kamionu, který přijel z Turecka do jedné z firem na Opavsku vyložit zboží, nachází cizí státní příslušníci.

Policisté zjistili, že se v návěsu vozidla skutečně nachází osoby, a to migranti. S největší pravděpodobností se do kamionu dostali poškozením plachty při jedné ze zastávek kamionu. Jednalo se o 14 mužů ve věku od 16 do 34 let z různých státu Asie.

Všechny si převzali kolegové z oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort odboru cizinecké policie a následovaly nezbytné úkony pro identifikaci a zjištění oprávněnosti vstupu, pobytu osob na území naší republiky.

U tří z nich bylo zjištěno, že zažádali o mezinárodní ochranu v Rumunsku a tudíž bylo zahájeno dublinské řízení k jejich předání. Další tři měli povolený pobyt v Rumunsku a bylo jim vydáno rozhodnutí o povinnosti vycestovat z České republiky. Mladiství byl předán pracovníkům orgánů sociální péče o děti a mládež. U dalších sedmi byla řešena readmise na Slovensko.

Share Button