VIDEO: Po Jičíně se pohyboval nahý, poté pod vlivem alkoholu usedl za volant.

Centrem Jičína se jeden páteční červnový večer procházel nahý, v červenci byl přistižen pod vlivem alkoholu za volantem. Šestačtyřicetiletému muži v uplynulých dnech sdělil kriminalista podezření z přečinů výtržnictví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Jičínští policisté se zabývají oznámením z června letošního roku, kdy se měl centrem Jičína procházet obnažený, zřejmě opilý muž, který měl hlasitě pokřikovat a dotýkat se intimních partií.

Na základě šetření, výpovědí svědků a kamerových záznamů se policistům muže podařilo ztotožnit. Následným šetřením policisté zjistili, že se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl v minulosti za stejný trestný čin odsouzen, tedy se opětovně na místě veřejnosti přístupném dopustil hrubé neslušnosti.

V červenci však toho samého muže v rámci běžného výkonu služby kontrolovala hlídka jičínských policistů při řízení vozidla. Muž na výzvu předložil potřebné dokumenty k řízení a provozu vozidla a následně se podrobil dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Obě dechové zkoušky prokázaly pozitivní výsledek, a to přes 1,5 promile alkoholu. Pod tíhou tohoto měření se muž doznal, že před jízdou popil vodku a pivo.

Za spáchané trestné činy mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Share Button