Jablonečtí policisté zadrželi muže pod vlivem drog, s blokovaným řidičákem a v kradeném autě.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 38letému muži podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, kterého se dopustil během uplynulého víkendu v Jablonci nad Nisou.

Podezřelý v sobotu dopoledne využil příležitosti, kdy procházel po louce kolem odemčeného srubu, ve kterém vzal klíče od zaparkovaného vozidla Honda CR-V v hodnotě 250 tisíc korun. Následně za pomocí odcizených klíčů se zmocnil uvedeného vozidla a odjel s ním údajně do Jičína.

V neděli v noci krátce před třetí hodinou jsme ovšem získali poznatky o tom, že se tento odcizený vůz pohybuje po silnici ve směru od Rádelské křižovatky na silnici č. I/35 ve směru do Jablonce nad Nisou. Na tuto skutečnost okamžitě zareagovali policisté z jabloneckého oddělení hlídkové služby a vyjeli z města směrem proti pohybu odcizeného vozidla, které v protisměru zahlédli asi po dvou kilometrech.

Za vozem se ihned otočili a za pomoci zvukového a výstražného znamení jej v Jablonci nad Nisou v ulici Turnovská zastavili. Podezřelého, který vozidlo řídil a k činu se doznal, policejní hlídka zadržela.

Alkohol u něj policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Ovšem provedený orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek již podezřelému vyšel pozitivně na látky THC a amfetamin/metamfetamin. Navíc uvedené vozidlo řídil s platnou blokací řidičského oprávnění. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

Share Button