KYJEV ŽIVĚ

Vloženo 27/2/2022 Aktualizace 19/3/2022 20:36

Co se momentálně děje v hlavním městě Ukrajiny Kyjevě? Pokud tě zajímá, jak to tam vypadá, můžeš se podívat prostřednictvím webkamer, které přenáší živé vysílání na internet.

——————————————————————————————————————————————-

Kriminalisté zadrželi člověka, který na sociálních sítích schvaloval ruský útok na Ukrajinu.

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ve středu  2/3/2022 zadrželi jednu fyzickou osobu, která byla následně obviněna z trestného činu „popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia“ dle § 405 trestního zákoníku v souvislosti s veřejným schvalováním a ospravedlňováním agrese ze strany Ruské federace vůči Ukrajině.

Obviněný se měl předmětného jednání dopouštět prostřednictvím příspěvků na sociálních sítích. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

V případě pravomocného rozsudku obviněnému hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let. Věc dozoruje Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 9.

I ústavně zaručená svoboda slova má svoje limity, přičemž projevy vyvolávající nebo ospravedlňující násilí či nenávist tyto limity překračují a následně mohou být postiženy podle zákona.

——————————————————————————————————————————————-

4.3.2022 – Ukrajinský prezident Zelenskyj opět reagoval na fake zprávy, že utekl do Polska. Zveřejnil video z Kyjeva.

„Každé dva dny se objeví zprávy, že jsem utekl z Ukrajiny, z Kyjeva. Ale vidíte, jsem tady. Nikdo neutekl… Takže pracujeme. Sláva Ukrajině!“ řekl Zelenskyj.


——————————————————————————————————————————————-

Rusko napadá Ukrajinu | Živý přenos DW News

Share Button