Do Česka najednou vstoupil nový obchodní řetězec. Poloviční ceny potravin. Zlikviduje Kaufland a Billu?

Dlouhou dobu platilo, že do České republiky nevstupují žádné nové obchodní řetězce, protože místní trh platí za ustálený a zakonzervovaný. Také proto zde mohlo dojít k tak strmému nárůstu cen v obchodech, protože ty už mají zdejší zemi de facto rozdělenou a příliš si nekonkurují.

Pěkný sortiment

Je tedy více než záhodno, aby sem vstoupili nějací noví hráči, kteří tu zavedené pořádky provětrají. Mluví se například o tom, že by to mohl být velký polský řetězec Biedronka, ovšem to se zřejmě stane až v horizontu příštích let.

Přesto už na našem trhu nový obchodní řetězec působí, ačkoliv si ho zatím většina lidí nepovšimla. Vstoupil sem nejprve se dvěma prodejnami v Příbrami a Mostě a teď přidal další v Písku. Jde přitom o řetězec Mere, který působí v mnoha evropských zemích, kde se těší velké popularitě.

Ostatně, i zmíněné tři prodejny v Česku jsou velmi oblíbené a dveře se v nich netrhnou. Zákazníci tu oceňují úplně jiný sortiment, než jaký je běžný v klasických supermarketech. Nenajdete tu běžné značkové produkty, ovšem spíše zboží z východních zemí Evropy, které je mnohdy velmi zajímavé.

Předně je ale hodně levné. Tady se ukazuje, za jaké ceny by lidé mohli nakupovat, kdyby tu nepůsobily nenasytné zahraniční obchodní řetězce. Tento nastavil svou cenovou politiku velmi příznivě a některé potraviny tu seženete za polovinu ceny. Mluvíme pochopitelně o těch, které se dají srovnávat, byť mají třeba jinou značku.

Ne vše je kvalitní

Je ale také třeba se mít na pozoru, protože některé potraviny v Mere nejsou kvalitativně tak dobré, jak bychom očekávali. Zejména některé uzeniny jsou vyráběny opravdu levně. Je pak otázkou, zda to za tu nízkou cenu stojí. Ovšem jsou tu i kvalitnější, které jsou o trochu dražší, avšak stále levné v porovnání s jinými obchody.

Vynikající je také sortiment vybavení pro domácnost. Seženete tu opravdu spoustu věcí, které se vám doma budou hodit. Pokud si například vybavujete byt, je to skvělé místo, kam za tímto účelem zajít.

Nezbývá než doufat, že obchodů Mere bude v Česku rychle přibývat. Řetězec má ostatně plán silné expanze a v budoucnu by mohl třeba Kauflandu, Albertu nebo Bille opravdu pěkně zatopit.

Share Button