Na internetu chtěl prodat dětské kolo, neznámí podvodníci ho připravili o 100 tisíc korun.

Benešovští kriminalisté od konce května šetří další případ podvodného jednání na internetu, konkrétně na bazarovém portálu, kde chtěl 40letý muž z Benešova prodat dětské jízdní kolo.

V polovině měsíce května poškozený muž na bazarovém portálu zveřejnil inzerát, kde nabízel prodej dětského kola za 1600 korun, na který se zanedlouho ozvala údajná zájemkyně. Ta se utvrzovala, že je kolo v dobrém stavu a rozhodla se jej zakoupit. Vzhledem k tomu, že uvedla, že bydlí v Chebu, navrhla poškozenému přepravu přes kurýrní službu, s čímž muž souhlasil.

Zanedlouho mu přišel odkaz, který vypadal jako reálný odkaz dané kurýrní služby a muž zde vyplnil údaje ke své platební kartě, následně jej ale zarazilo, že se mu do internetového bankovnictví připojilo nové mobilní zařízení. Pachatel či pachatelka si tímto způsobem zjednal přístup do internetového bankovnictví poškozeného muže, kde následně odeslal částku 100 tisíc korun na jiný účet. Policistům se podařilo zjistit, že peníze měly být poté vybrány z bankomatu v Praze neznámým mužem.

Touto cestou bychom chtěli požádat o pomoc se ztotožněním podezřelého muže na fotografii. Pokud muže poznáváte, ozvěte se prosím na linku 158 nebo přímo benešovským policistům na tel. číslo 606 691 232. Za jakékoliv důležité informace děkujeme.

Kriminalisté současně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, za což pachateli hrozí, v případě dopadení a prokázání viny, až 5letý trest odnětí svobody.

Share Button